Mesleki Eğitim Projelerimiz

Dijitalleşen Muhasebe Sempozyumu
Teknolojik gelişmeler, küreselleşme ve artan rekabet gücü meslekleri sürekli değişmektedir. Bu sebeple Mesleğimizin geleceğinde, dijitalleşme ve dönüşüme duyulan ihtiyaç zorunludur. Geleneksel muhasebe yöntemleri (kâğıt, makbuzlar, kayıt, beyan, tebligat, vb.) giderek azalmakta ve her şey internet tabanlı muhasebe sistemleri (bulut sistemi ve blok zincirleme teknolojisi) ile yapılmaktadır. Aynı şekilde Bilgi ve iletişim teknolojilerinden etkili bir araç olarak faydalanan mali mühendislik modeli de; muhasebe mesleğini sözel kültürden, sayısal kültüre dönüştürmektedir. Bu kapsamda dijitalleşen muhasebe ve Mali Mühendislik sempozyumunu akademisyen ve meslektaşlarımızın geniş katılımıyla düzenleyeceğiz.
Seminer ve Kurslar
Mesleğimizi yakından ilgilendiren konularda seminerlerimiz ve kurslarımız aralıksız devam edecektir. Özellikle ihtisas eğitimlerine bu dönem ağırlık vermeyi hedeflemekteyiz. Mesleğimizin iş alanı sürekli genişlemektedir. Meslektaşlarımızın mesleki her alanda uzmanlaşmasını sağlayacak eğitimlerimizi Oda hizmet binamızda açacağız.
Eğitimlerde İnteraktif Dönem
Yüz yüze düzenleyeceğimiz eğitimlerimizin yanında e-eğitim dönemini başlatacağız. Oda hizmet binamızda oluşturacağımız stüdyo ile birlikte alanlarında uzman eğitmenler tarafından anlatılacak eğitim videolarını canlı yayınla meslektaşlarımıza ulaştıracağız. İnternet üzerinden canlı yayınlanacak olan ve soru sorma özelliği olan eğitim videolarını meslektaşlarımızın yoğun olduğu dönemlerde iş yerlerine ulaştıracağız. İnteraktif eğitimlerimiz internet üzerinden her türlü mobil telefon ve bilgisayarda izlenebilecektir. Ayrıca arşivlenecek eğitimlerimizi meslektaşlarımız istedikleri zaman oda web sitemiz üzerinden ulaşabileceklerdir.
Ücretsiz Bilişim ve Ofis Uygulamaları Eğitimleri
Mesleğimiz dijitalleşme sürecinde olduğundan dolayı meslektaşlarımızın bilişimle ilgili sürekli kendilerini güncellemeleri gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda Oda hizmet binamızda bulunan bilgisayar sınıfında meslektaşlarımız ve stajyerlerimiz için belirli periyotlarda bilişim ve Ofis uygulamaları (Word, Excel, internet kullanımı) eğitimleri düzenleyeceğiz.
Eğitim ve seminerlerimizi Meslektaşlarımızın yoğunluk durumuna göre planlayacağız.